Jdi na obsah Jdi na menu
 


Impressive Andrew

26. 3. 2006

Impressive Andrew

Obrazek

Tento hřebec během své kariéry halterového koně předstoupil před celkem 149 rozhodčích a 133 z nich ho kvalifikovalo na první místo. Hřebec se nikdy neumístil hůř než druhý. Jeho dominantní postavení na poli halterových soutěží pramení z jeho původu prochovaného práv na halter. Impressive Andrew je výsledkem spojení halterové legendy plemene American Quarter Horse, Impressive, a appaloosa klisny Roman Annie, jež byla držitelkou bronzového medailonu ApHC právě za halter.

 Roman Annie byla připuštěna celkem čtyřikrát – vždy jen Impressivem – a dala v roce 1984 Impressive Andrew, po němž následoval Andrew Impressive v r. 1988 a klisny Impressive Anna v r. 1989 a I´m ImpressiveAnnie v r. 1990.

 Do svých prvních dvou let změnil Impressive Andrew třikrát majitele, až jej nakonec v r. 1986 koupily společnosti Crown Center Farms a K/C Appaloosa Farm. První z uvedených se stal výhradním majitelem hřebce v r. 1992.

Zatímco Impressive Andrew soutěžil výhradně v halterových soutěžích, jeho potomci osvědčili své kvality v nespočetných disciplínách, často v kategoriích non-pro nebo mládež. Čtyři z nich se stali šampióny všestrannosti. Starza´s Andrew nabíral celkem 306,5 bodu v největším počtu disciplín ze všech potomků Impressive Andrew. Tento valach narozený v r. 1995 vyniká jednoduše ve všem od western pleasure až po hunter.

Stejných 306,5 bodu nasbíral další syn Unamimousdecision, ale všechny pocházejí z halteru. Především díky tomuto valachovi ( nar. 1990) zůstal Impressive Andrew mezi pěti nejlepšími otci halterových koní po většinu své chovné kariéry.