Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní stezka a appa seminář 2007

4. 5. 2007

Jarní akce ApHCCZ

 

28.a 29.4.2007 se konala již po druhé jarní akce ApHCZ na ranči El Paso, ve Svojeticích u Prahy. Vše bylo uspořádáno v duchu společně stráveného pohodového víkendu všech chovatelů, jezdců a příznivců koní plemene appaloosa. Tato akce se doufám stane tradicí, o čemž svědčí i zvyšující se počet účastníků.

Obrazek

První den byla připravena „appa stezka“ – společná vyjížďka účastníků po okolních lesních a polních cestách. Počasí na rozdíl od minulého ročníku bylo krásné-slunečné, v pohostinství které bylo cílem cesty tentokrát nebyla svatba, tak že vše proběhlo ke spokojenosti všech zúčastněných.

K večeru byla na programu výroční schůze členů pořádajícího ApHCZ v saloonu na El Pasu. Nálada byla pozitivní a bylo znát, že členové klubu a klub jako celek chtějí v budoucnu vyvíjet větší aktivitu než dosud. Doufám že tyto snahy padnou na úrodnou půdu.

Obrazek
Druhý den proběhl seminář, který vedli společně Esther Weberová a Karel Kubata, kterému asistovala Barborka Konopásková.

Dopolední část byla zaměřena na disciplíny předvedení koně na ruce, jako je např. halter, pro které je Esther Weberová u nás jedním z nejpovolanějších trenérů s velkými zkušenostmi ze zahraničí. Vysvětlila i prakticky předvedla spolu s Karlem Kubatou jak by měli vypadat při soutěži předvádějící i kůň, jak koně upravit, postavit i vodit a jaké oblečení by  měl zvolit předvádějící a kde by měl stát.

Obrazek V odpoledních hodinách byli koně rozděleni do dvou skupin. Jedné skupině se věnovala Esther , druhé skupině Karel Kubata a jezdci i diváci mohli získat informace o westernových jezdeckých disciplínách, jako je např. W.Pleasure , nebo Reining.

ObrazekPřidal jsem se nakonec ke skupině kterou vedl Karel Kubata. Věnoval se základní přiježděnosti koně, počátkům výcviku Pleasure a  nakonec tréningu jednotlivých cviků které má předvádět reiningový kůň. Chci připomenout , že Karel Kubata je jedním z prvních trenérů v Čechách, který se věnoval a věnuje naplno disciplíně westernového ježdění zvané Reining. Jeho systém výcviku se postupem času a za podpory těch nejlepších světových reinerů, stal velmi propracovaným a účinným. Snaží se nenásilně a postupně koně směrovat tak, aby sám přišel na to co jezdec od něj chce, tak aby se to koni zdálo jako nejsnadnější cesta.

Obrazek

Mezi diváky i účastníky s koněm bylo vidět množství známých osobností světa koní, jako například Václav Bořánek, Olina Beránková, Jirka Štainbach , Eva Zuzjaková, Monika Weberová a mnozí další, včetně několika účastníků ze slovenska.

Po 18 hodině jsme se všichni rozloučili, pozitivně naladěni do budoucnosti a s myšlenkou se co nejdříve sejít na další akci. Každý zúčastněný jistě ocenil že takovýto seminář, ač na velmi dobré úrovni, byl pro členy ApHCZ zdarma a pro ostatní diváky za symbolický poplatek.

                                                                                                     Petr Soukup

Obrazek